66433301 (021)

09126433301

  • 1398-10-10

مهارت های نوازندگی و مراحل آموزش سنتور ، یادگیری سنتور، آموزش سنتور مبتدی ، آموزش سنتور پیشرفته ، آموزشگاه سنتور ، آموزشگاه سنتور ایرانی

مراحل آموزش سنتور
از مهمترین بخش ­های آموزش در تمام سازهای موسیقی بخصوص آموزش سنتور، آشنایی با ساختار ساز انتخابی است. در آموزشگاه موسیقی تاج بخش برای آموزش سنتور هنرجو در ابتدا درباره­­ ساز سنتور می آموزد. در این مرحله آشنایی با ساختار فیزیکی ساز و چیدمان سیم ها بر روی بدنه ضروری است.

ساز سنتور برخلاف بسیاری از سازها، با فاصله از بدن نوازنده قرار می­ گیرد.
در این حالت آگاهی از استانداردهای نشستن صحیح مانند فاصله­ ساز از نوازنده و زاویه صحیح دست ها نسبت به ساز، برای هنرجویان نوپا که در دوره های آموزش سنتور شرکت کرده اند بسیار ضروری است.

مضراب­ ها در سنتور
مضراب سنتور از جنس چوب است. اگر به مضراب سنتور دقت کرده باشید، احتمالا ناحیه­ حلقه ای را در آن دیده اید. این قسمت محل قرارگیری انگشتان است و به نگه داشتن مضراب در دست کمک می­ کند. در قسمت جلوی مضراب معمولا از نمد استفاده می­ کنند که استفاده از نمد به نرم بودن وشفافیت صدا کمک بسیاری می­ کند.

آموزش نت خوانی ونواختن نت ها
یادگیری نت­ خوانی مشابه یادگرفتن حروف الفبا در زبان فارسی است. آموزش صحیح و استاندارد نت­ خوانی و ریتم، هنرجو را برای رسیدن به هدف نهایی (نواختن ساز) آماده می ­کند.

این مرحله از مهمترین مراحل یادگیری سنتور است. در این جا هنرجو با دنیای موسیقی آشنا می شود و درک صحیح از ساختار ریتم و فواصل نت ها در موسیقی پیدا می کند. این مرحله یکی از مهمترین مراحل یادگیری در آموزش سنتور است و صبر و اشتیاق بالای هنر جو را می طلبد.

یادگیری سنتور و اجرای قطعات موسیقی
شیرین ­ترین بخش از آموزش سنتور، اجرای قطعات موسیقی توسط ساز است. پس از آموزش سنتور و ساختارهای لازم، اکنون هنرجو برای اجرای قطعات موسیقی ساده، آماده است.

انتخاب صحیح و وسواس در انتخاب قطعات برای هنرجویان، تاثیر زیادی بر انگیزه و اشتیاق آنها در نوازندگی دارد و این یکی از تخصصی­ ترین قسمت ­های آموزش سنتور به روش اصولی است. استادان زبردست با سال­ها تجربه و روبرو شدن با شاگردان مختلف، بیشترین تاثیر را در تشویق هنرجویان به یادگیری سنتور و در نهایت لذت بردن از آموزش سنتور را دارند.

تخفیف ثبت نام بهار 99

هنر جویان عزیز , آموزشگاه تاج بخش در نظر دارد تا ثبت نام های بهار خود را از 20 تا 50 درصد تخفیف ویژه بهار انجام دهد , جهت کسب اطلاعات بیشتر با آموزشگاه تماس بگیرید

66433301 (021)