66433301 (021)

09126433301

آموزش زایلوفون

آموزش زایلوفون آموزش زایلوفون در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به صورت حرفه ای و تخصصی در دوره آموزشی ارف کودکان تدریس می شود.آموزش ارف کودکان و دوره های آموزش موسیقی به کودک شامل دوره های مختلف است که یکی از دوره ها به آموزش زایلوفون اختصاص دارد.

آموزش زایلوفون در دوره های آموزش زایلوفون گروهی و آموزش زایلوفون خصوصی در دوره های آموزش زایلوفون کودکان تشکیل می شود.

خدمات آموزش زایلوفون تاج بخش

آموزشگاه موسیقی تاج بخش با فعالیت تخصصی در حوزه آموزش حرفه ای موسیقی,هنرجویان زیادی را در این سال ها هنر آموخته است.تمامی ساز ها که شامل ساز های ایرانی و ساز های غربی یا کلاسیک می شوند در آموزشگاه موسیقی تاج بخش توسط اساتید برجسته حوزه موسیقی به صورت آکادمیک تدریس می شود.سازهای ایرانی و سازهای غربی یا کلاسیک که در انواع ساز های کوبه ای,ساز های بادی,ساز های زهی و ساز های کلاویه ای(کلید دار) هستند بنابر انتخاب و استعداد هنرجو در آموزشگاه موسیقی تاج بخش انتخاب می شود.

آموزش زایلوفون - تار در گستره سازهای ایرانی زهی قرار می گیرد که در آموزشگاه موسیقی تاج بخش در گروه آموزش سازهای ایرانی به هنرجویان علاقه مند تدریس می شود.در ساخت ساز تار از چوب، پوست، استخوان، زه ( روده تابیده چهارپایان) و فلزاستفاده می شود و طول کلی آن حدود ۹۵ سانتی متر است. در گذشته تار ایرانی پنج سیم (یا پنج تار) داشت. غلامحسین درویش یا درویش خان سیم ششمی به آن افزود که همچنان به کار می‌رود. از بهترین نوازنده های تار در عصر امروز ما استاد حسین علیزاده هستند. استاد مظاهری مدرس ساز تار در آموزشگاه موسیقی تاج بخش هستند.استاد مظاهری تحصیلات خود را در زمینه موسیقی گذرانده اند و با بیش از 18 سال سابقه تدریس ساز های زهی ، از بهترین های تدریس سازهای زهی ایرانی به حساب می آیند.استاد مظاهری از شاگردان آقای ظریف بوده واز بهترین شاگردان ایشان محسوب می شوند. استاد شاکری از دیگر اساتید آموزشگاه موسیقی تاج بخش برای تدریس ساز تار و سه تار به هنرجویان هستند. ساز تخصصی ایشان تار و سه تار است و تحصیلات خود را در زمینه موسیقی ایرانی،آموزش موسیقی به کودکان و گرافیک دنبال نموده اند.

آموزش زایلوفون - ساز دف یکی از ساز های کوبه ای در موسیقی ایرانی است که از مبتدی تا حرفه ای در آموزشگاه موسیقی تاج بخش تدریس می شود.ساختار ظاهری دف شامل کمانه,پوستی,قسمت شستی,حلقه ها و گل میخ می شود.تمامی قسمت های مربوط به ساز دف در انواع مختلفی ساخته شده اند.ساز دف از ساز های کوبه ای با قدمت ایرانی است و همانطور که در تاریخ عرفان و تصوف آمده است ازارکان اصلی مجالس عیش و طرب و محافل اهل ذوق و عرفان و مجالس سماع بوده که قوالان هم با خواندن سرود و ترانه آن را به کار می‌بردند.ساز دف شبیه به ساز دایره است اما از آن بزرگتر بوده دارای صدایی بم تر است. استاد حدادی مدرس ساز دف در آموزشگاه موسیقی تاج بخش هستند.استاد حدادی از شاگردان استاد کامکار بوده و سال ها سابقه نوازندگی تخصصی دف را در رزومه حرفه ای خود دارند.ایشان درکنسرت های بسیاری که در ایران و سایر کشور ها برگزار می شود ،همراه با گروه های مختلف در زمینه نوازندگی دف همکاری داشته اند.

آموزش زایلوفون - سه تار از جمله سازهای اصیل ایرانی است که در محدوده جغرافیایی غرب آسیا رواج داشته است.ساز سه تار در گروه سازهای ایرانی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش تدریس می شود. برخی از جمله عده‌ای از عرفا به ساز سه تار «اوتار» نیز می‌گویند. سه تار را از خانواده تنبور دانسته اند و امروزه در مقایسه به تار نزدیکتر است و معمولا نوازندگان تار با ساز سه تار نیز آشنایی دارند. سه‌تار در حالت نشسته به صورت افقی روی ران پا قرار می گیرد به نحوی که دسته آن در طرف چپ و کاسه آن در طرف راست نوازنده است. نوازنده سر انگشتان دست چپ را روی پرده های(دستان) دسته حرکت می دهد و با ناخن سبابه دست راست بر آن زخمه می زند. سه تار را به علت سبکی وزن ایستاده هم می نوازند. استاد مظاهری مدرس ساز سه تار در آموزشگاه موسیقی تاج بخش هستند.استاد مظاهری تحصیلات خود را در زمینه موسیقی گذرانده اند و با بیش از 18 سال سابقه تدریس ساز های زهی از بهترین های تدریس سازهای زهی ایرانی به حساب می آیند.استاد مظاهری از شاگردان آقای ظریف بوده واز بهترین شاگردان ایشان محسوب می شوند. استاد شاکری از دیگر اساتید آموزشگاه موسیقی تاج بخش برای تدریس ساز تار و سه تار به هنرجویان هستند. ساز تخصصی ایشان تار و سه تار است و تحصیلات خود را در زمینه موسیقی ایرانی،آموزش موسیقی به کودکان و گرافیک دنبال نموده اند.

آموزش زایلوفون - ساز تنبور یکی دیگر از ساز های ایرانی است که در بخش آموزشی سازهای ایرانی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به هنرجویان علاقه مند به موسیقی ایرانی و سنتی تدریس می شود. تنبور یکی از قدیمی‌ترین سازهای ایران است که جنبهٔ عرفانی و مقامی دارد. تنبوردسته‌ای بلند و کاسه‌ای گلابی شکل دارد و معمولاً از چوب توت ساخته می‌شود. کاسه آن به دو صورت یک تکه (کاسه‌ای) که از قدیم مرسوم بوده و چند تکه‌ای (ترکه‌ای یا چمنی) است که به تقلید از کاسه سه تار در دهه‌های اخیر ساخته شده‌است. طول این ساز در بین ۷۰ تا ۸۰ سانتیمتر و دارای سه سیم است، یکی واخوان و دو سیم اصلی. استاد مظاهری مدرس ساز تنبور در آموزشگاه موسیقی تاج بخش هستند.استاد مظاهری تحصیلات خود را در زمینه موسیقی گذرانده اند و با بیش از 18 سال سابقه تدریس ساز های زهی از بهترین های تدریس سازهای زهی ایرانی به حساب می آیند.استاد مظاهری از شاگردان آقای ظریف بوده واز بهترین شاگردان ایشان محسوب می شوند.

مطالب و مقالات آموزش زایلوفون

آموزش کلیه ساز های کلاسیک غربی و کلاسیک اعم از ارگ ، پیانو ، پرکاشن ، ساکسیفون ، آکوردئون ، کاخن ،تومبا و... و کلیه سازهای ایرانی اعم از تار ، تنبک ، سنتور ، سه تار ، کمانچه ، دایره و ...

آموزش زایلوفون - آغاز ثبت نام در دوره های آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی تاج بخش آموزشگاه موسیقی تاج بخش از بهترین دوره های آموزش گیتار را در محدوده میدان توحید تهران برگزار می کند. دوره های آموزش گیتار در آموزشگاه موسیقی تاج بخش در دوره های آموزش گیتار کلاسیک ، آموزش گیتار پاپ و آموزش گیتار فلامنکو برگزار می شود و مدرس اصلی دوره های آموزش گیتار در این آموزشگاه موسیقی تاج بخش، استاد فرهاد رضایی است. استاد فرهاد رضایی علاوه بر آموزش گیتار دوره های صداسازی و سلفژ و آهنگسازی را نیز تدریس می کنند. دوره های آموزش گیتار در سبک هایی که در بالا به آن ها اشاره شد، در سطوح مقدماتی تا پبشرفته برگزار می شوند. شما می توانید برای شرکت در دوره های آموزش گیتار، این ساز محبوب جهانی و پرکاربرد با تلفن های تماس آموزشگاه موسیقی تاج بخش در ارتباط باشید و از مشاوره رایگان کارشناسان موسیقی این آموزشگاه موسیقی برتر برخوردار شوید.

آموزش زایلوفون - معرفی دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش آموزشگاه موسیقی تاج بخش بهترین آموزشگاه موسیقی در محدوده میدان توحید تهران است که کلیه دوره های آموزش موسیقی را از مبتدی تا حرفه ای برای هنرجویا ن موسیقی برگزار می کند. دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش توسط اساتید مطرح حوزه موسیقثی تدریس می شود. دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش شامل آموزش سازهای ایرانی نظیر آموزش دف ، آموزش تنبک ، آموزش سنتور ، آموزش تار ، آموزش سه تار ، آموزش تنبور ، آموزش کمانچه و ... ، آموزش سازهای جهانی نظیر آموزش گیتار ، آموزش پیانو ، آموزش کیبورد، آموزش ویولن و ...، آموزش آواز کلاسیک ، آموزش آواز پاپ ، آموزش موسیقی کودکان (ارف کودکان) ، آهنگسازی و ... می شود. برای شرکت در دوره های مقدماتی و پیشرفته هر دوره می توانید از مشاوره رایگان کارشناسان موسیقی آموزشگاه موسیقی تاج بخش بر خوردار شوید. برای کسب اطلاعات تکیلی در هر دوره با تلفن های تماس آموزشگاه موسیقی تاج بخش در ارتباط باشید.

آموزش زایلوفون - شما با ساز داربوکا آشنایی دارید؟ داربوکا یا تمپو یکی از سازهای کوبه ای پرطرفدار در جهان است که از پوست و بدنه ای جامی شکل در دو نوع فلزی و سفالی ساخته می شود تشکیل شده است. داربوکا و تمپو های فلزی از جنس آلومینویم ، مس ، چدن و غیره ساخته می شوند که عموما دارای پوست مصنوعی هستند و برای داربوکا های سفالی اکثرا از پوست طبیعی استفاده می شود. داربوکا در اصل مربوط به کشور های خاورمیانه است که در این میان تفاوت هایی بین فرهنگ های عربی ، ترکی و ایرانی دیده می شود. داربوکا در موسیقی عربی طبله یا دربوکه گفته می شود که نقشی بسیار کلیدی و اساسی ایفا می کند و بخش جدا ناشدنی از موسیقی بزمی و شاد اعراب است که عموما با رقص همراه است. در موسیقی ترک نیز این ساز دارای اهمیت بالایی است و با نام هایی همچون داربوکا و دمبک شناخته میشود. تکنیک های نوازندگی ترک ها برای داربوکا مشخصه های خاص خود را دارد که از جمله ی آن می توان به تکنیک های پیچیده ی انگشتان دست اشاره کرد که این ساز را به یکی از کامل ترین سازهای کوبه ای معاصر تبدیل کرده است. در فرهنگ ایرانی هم داربوکا عموما با نام تمپو شناخته می شود. داربوکا سازی محبوب بوده و در انواع سبک های موسیقی ایرانی دیده می شود . داربوکا در موسیقی سنتی ، تلفیقی و پاپ ایرانی مورد استفاده قرار میگیرد و همچنین در موسیقی بومی جنوب ایران نقشی اساسی دارد که هم بصورت مستقل و هم در ترکیب با ساز های کوبه ای دیگر مانند ضرب استفاده می شود. علاوه بر این ها داربوکا سازی چند فرهنگی می باشد که امروزه از آفریقا تا هند و حتی در موسیقی مدرن غربی مورد استفاده قرار می گیرد. از جمله نوازندگان برجسته ی داربوکا می توان از استاد حمدی آکاتای نام برد.

آموزش زایلوفون - دوره های آموزش دف در آموزشگاه موسیقی تاج بخش از بهترین دوره های آموزش سازهای کوبه های در آموزشگاه موسیقی تاج بخش است. محبوبیت دوره های آموزش دف در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به دلیل کیفیت بالای تدریس و رضایت هنرجویان هر دوره از کلاس های آموزش دف در این آموزشگاه موسیقی است. دوره های آموزش دف در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به سرپرستی و تدریس استاد نیما حدادی، از بهترین های تدریس سازهای کوبه ای در شهر تهران است. دوره های آموزش دف مبتدی و آموزش دف حرفه ای توسط استاد نیما حدادی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به دلیل استقبال بالای هنرجویان، به صورت محدود ثبت نام می شود. برای اطلاع از جزئیات هر دوره با تلفن های تماس آموزشگاه موسیقی تاج بخش در محدوده میدان توحید تهران تماس بگیرید.

آموزش زایلوفون - اگر به دنبال یادگیری یک ساز کاربردی و اصیل در بین سازهای ایرانی هستید، آموزشگاه موسیقی تاج بخش ساز دف را به شما پیشنهاد می کند. آموزش دف از دوره های آموزش دف مقدماتی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش آغاز می شود و با دوره های آموزش دف نیمه تخصصی و آموزش دف پیشرفته ادامه می یابد. باید بگوییم دوره های آموزش دف آموزشگاه موسیقی تاج بخش از بهترین دوره های آموزش دف در شهر تهران که به سرپرستی و تدریس مدرس تخصصی سازهای کوبه هایرانی استاد نیما حدادی برگزار می شود. شرکت در دوره های آموزش دف استاند نیما حدادی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش محدودیت سنی ندارد و خانم ها و آقایان می توانند در این دوره ها شرکت نمایند. برای مشاهده نمونه های نوازندگی دف از استاد نیما حدادی و هنرجویان آموزشگاه موسیقی تاج بخش به صفحه اینستاگرام آموزشگاه موسیقی تاج بخش به آدرس زیر مراجعه نمایید. https://www.instagram.com/tajbakhsh_music/

آموزش زایلوفون - دوره های آموزش دف مقدماتی و آموزش دف حرفه ای در آموزشگاه موسیقی تاج بخش برای تابستان 1398 آغاز شده است. دف از محبوب ترین سازهای کوبه ای ایرانی است که همواره از سال های دور طرفدارانی را به سوی خود می کشاند تا یادگیری موسیقی حرفه ای را با این ساز کوبه ای آغاز کنند. ساز دف معمولا در ارکسترهای سنتی و موسیقی کلاسیک ایرانی پرکاربرد است و شما کمتر می بینید و یا می شنوید که یک دف نواز و نوازنده دف در ارکستر سنتی حضور نداشته باشد. پس می توان گف دف همواره سازی پرکاربرد محسوب می شود. شما با تکمیل دوره های آموزش دف مقدماتی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش، وارد دوره های آموزش دف حرفه ای و پیشرفته می شوید و می توانید به عنوان نوازنده و مدرس در حوزه موسیقی فعالیت کنید. علاوه بر آموزش دف، دوره های آموزش دایره که آن هم سازی ایرانی است، در آموزشگاه موسیقی تاج بخش برگزار می شود. تمامی دوره های آموزش دف در آموزشگاه موسیقی تاج بخش به سرپرستی استاد برجسته سازهای کوبه ای، استاد نیما حدادی برگزار می شود. برخی از ویدئو های اجرای هنرجویان استاد نیما حدادی به همراه نوازندگی خودشان در صفحه اینستاگرام آموزشگاه موسیقی تاج بخش قرار گرفته است. برای ثبت نام در دوره های آموزش دف و دریافت مشاوره رایگان برای حضور در کلاس های آموزش دف، با تلفن های تماس آموزشگاه موسیقی تاج بخش در تماس باشید.

آموزش زایلوفون - با ما همراه باشید تا به داستان زندگی جالب مرحوم حسین تهرانی بپردازیم . او که متولد سال 1290 در تهران، پدرش میرزا اسماعیل ، از کسبه معتمد خیابان عین الدوله بود . علاقمندی پدر به موسیقی سبب می شد بیشتر اوقات دوستان نوازنده اش را به خانه دعوت کند و این زمینه را برای حسین فراهم کرد تا با موسیقی انس گرفته و به آن علاقمند شود. علاقه تهران به ساز ضربی گرایش پبدا کرد اما در کمال تعجب پدرش مخالف این علاقه بود. جبر زمان ! در آن دوران علاقه به موسیقی و به خصوص نوازندگی جرم محسوب می شد ! حسین با وجود علاقه شدید به تنبک ، به احترام پدر ظاهرا آن را کنار گذاشت. اما ضرب المثل خواستن توانستن است را فراموش نکنید. حسین مناسب ترین راه برای دور نشدن از تنبک را رفتن به زورخانه دانست که تا با ریتم های ضرب زورخانه ای آشنا شود. بله ! حسین در مسیر آرزویش پا گذاشته بود . در این رفت و آمد ها به زورخانه با استاد بدیع زاده آشنا شد. زندگی حسین متحول شد ، چرا که استاد بدیع زاده به استعداد ذاتی او پی برد و در محفلی او را با دوستان خود از جمله ابوالحسن صبا، ملک الشعرای بهار ، حبیب سماعی مطرح کرد و .. آشنا کرد. حسین تهرانی در محضر این اساتید بزرگ موسیقی ، استعداد شگرف خود را ثابت کرد. اینجا بود که داستان آشنایی استاد صبا با حسین تهرانی شروع شد. استاد مجذوب هنر حسین شد و از آن طرف حسین نیز شیفته او گشت و برای شرکت در کلاس های استاد صبا لحظه شماری می کرد. در این قسمت وارد سیر صعودی و حرفه ای زندگی استاد تهرانی می شویم. در سال 1307 تهرانی شروع به آموختن ضرب به صورت حرفه ای با اسماعیل زاده کرد. او به این بسنده نکرد و برای یادگیری بیشتر از وجود اساتیدی چون روان بخش ،غیاثی و کنگرلو که تبحر زیادی در تکنیک تنبک نوازی داشتند ، فیض برد . در سال 1320 " انجمن موسیقی ملی " به همت روح الله خالقی پایه گذاری شد که تهرانی از اعضای اصلی آن و تنها نوازنده تنبک بود. در سال 1323 شروع به تدریس تنبک در به مدرسه کلنل وزیری کرد. در سال 1328 تهرانی اقدام به تشکیل دوره های آموزش تنبک در هنرستان موسیقی ملی کرد. در آن زمان که آموزش تنبک کم ارزش شده بود این اقدام حیات بخش تهرانی کاملا به موقع بود. او برای اولین بار " گروه تنبک " را تشکیل داد و برای آنها اقدام به تنظیم قطعاتی کرد که سبب شود بر پیشرفت و علاقه هنرجویانش افزوده شود. اتفاقات خوب برای تنبک شروع شده بود. برای نخستین بار در تلویزیون ملی کنسرت نوازندگی تنبک نمایش داده شد. تهرانی در جوانی در یک کارگاه صنعتی مشغول به مکار بود که متاسفانه دچار سانحه شده و یکی از چشمانش را برای همیشه از دست داد. علت گذاشتن عینک دودی همیشگی این بود. حسین تهرانی هیچ وقت خانواده ای تشکیل نداد. او علاقه ای ثروت اندوزی نداشت و تا آخر عمر در خانه کوچکی که به کمک وزارت فرهنگ خریداری کرده بود ، زندگی کرد. سرانجام در هفتم اسفندماه 1352 در گذشت. مزار او در قبرستان ظهیروالدوله قرار دارد. روحش شاد و یادش گرامی باد.