66433301 (021)

09126433301

  • 1398-02-10

تاریخچه سنتور، تاریخچه سنتور نوازی، شناخت سنتور، آموزش سنتور نواری، آموزش سنتور حرفه ای

تاریخچه سنتور و تاریخچه سنتور نوازی به طور مستند از دوره فتحعلي‌ شاه قاجار توسط برخي از زبده‌ترين موسيقي‌دانان اين دوره تداوم يافته بوده اما بايد گفت از اوايل قرن حاضر بود كه بعد از شناخت سنتور و سنتور نوازی فاخر حبيب سماعي در مجامع روشنفكري و سپس در راديو عمومی شناخت سنتور و آموزش سنتور نواری رواج و رونق بيش از پيش يافت و شوق شناخت سنتور و آموزش سنتور حرفه ای در دل هنر دوستان ايراني دوباره زنده شد.
اگر تمایل به آموزش سنتور نواری دارید شناخت سنتور بسیار مهم و تاثیر گذار است.
سنتوری که ما در حال حاضر با آن سرو کار داریم سنتورهای ۹ خرک هستند و متدها و ردیف های موسیقی ایرانی که تالیف شده اند با استفاده از سنتورهای ۹ خرک هست و این سنتورها نوع متعارف این ساز هستند.
برای آموزش سنتور نوازی باید بدانید که سنتور نوازی بوسیله دو چوب نازک که به آنها «مضراب» گفته می‌شود، انجام می‌شود. مضراب‌ها در گذشته بدون نمد بودند ولی اکنون بیش‌تر به مضراب‌ها نمد می‌چسبانند که خود باعث لطیف‌تر شدن صدای آن هنگام سنتور نوازی می‌شود. در اکثر اوقات، نوازنده باید با هر یک از مضراب‌ها، نت متفاوتی را اجرا کند .
به همین دلیل در آموزش سنتور نواری حرفه ای یاد می گیرید که علاوه بر چابکی دست‌ها، به تمرکز ذهن نیز نیاز دارید که تنها با تمرین فراوان بدست می‌آید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه آموزش سنتور نواری و آموزش سنتور حرفه ای با مشاوران آموزشگاه موسیقی تاج بخش در تماس باشید.