66433301 (021)

09126433301

  • 1398-01-25

سن آموزش موسیقی کودک به روش ارف کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟، آموزش موسیقی کودک، بهترین دوره ارف ، آموزش ارف کودکان

سن آموزش موسیقی کودک به روش ارف کودکان از چه زمانی آغاز می شود؟
موسیقی و آموزش آن به کودکان باعث تقویت و هماهنگی اندام‌ها با مغز و تقویت هوش کودکان می شود. به همین دلیل است که امروزه بسیاری از والدین علاقه مند به حضور کودکشان در دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی هستند. مهم ترین دوره هایی که در آن کودکان موسیقی را در سطح مبانی می آموزند، آموزش ارف کودکان یا ارف کودک است. سوالی که اغلب خانواده های کودکان از ما میپرسند این است که مناسب ترین سن برای آموزش موسیقی کودک به روش ارف کودک چه زمانی است؟
1- اگر از زیر 8 سال می‌خواهید موسیقی را وارد زندگی فرزند خود بکنید، فلوت ریکوردر بهترین انتخاب است. تجربه نشان داده است از برای زمانی که حرکت انگشتان کودک به اختیار خودش درمی‌آید می‌تواند فلوت یاد بگیرد.
2- برای آموزش پیانو زمانی مناسب است که کودک در حالت ایستاده می‌تواند به کلاویه‌دارها تسلط داشته باشد.
3-سازهای زهی را معمولاً زودتر از شش سالگی نباید شروع کرد و زمان شروع نیز باید با سازهایی در ابعاد کوچک‌تر مثل یک هشتم یا یک چهارم آموزش را آغاز کرد.
4- در مورد سازهای بادی بایستی تمام دندان‌های کودک درآمده باشد و کودک بتواند تسلط کافی برای دمیدن در ساز داشته باشد. همچنین چون این سازها کمتر در ابعاد کوچک‌تر موجود هستند باید توجه کرد که آیا وضعیت فیزیکی کودک توانایی اجرای ساز را دارد یا خیر.
5-سازهای مضرابی مانند سه‌تار، گیتار و ... که در ابعاد کوچک‌تر هم وجود دارند برای کودکان زیر 8 سال توصیه نمی‌شوند.
6- نکته بسیار مهم آنکه فراگیری مهارت‌های آوازی برای کودکان و نوجوانان به‌صورت جدی برای سنین پایین 15 سال توصیه نمی‌شود. اما کلاس‌های آوازخوانی دست جمعی از سن سه سالگی باعث رشد علاقه آن‌ها به موسیقی خواهد شد.
7- برای دریافت نتیجه بهتر، کودک خود را در کلاس‌های عمومی ارف کودک در آموزشگاه موسیقی ثبت‌نام کنید.
8- می‌توانید ابتدا از ارف کودک برای یادگیری ریتم و موسیقی در کودکان کوچک‌تر استفاده کنید.
دوره های آموزش موسیقی کودک یا ارف کودکان زیر نظر بهترین اساتید خانم و آقا در آموزشگاه موسیقی تاج بخش برگزار می شود. برای اطلاع از دوره های آموزش موسیقی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش با تلفن های تماس ما در ارتباط باشید.