66433301 (021)

پیانو
پیانو مشهور ترین ساز در میان ساز های کلاویه ای یا کلید دار است که به صورت کاملا حرفه ای و تخصصی در آموزشگاه موسیقی تاج بخش تدریس می شود.
صدای پیانو در اثر برخورد چکش‌های مخصوص داخل پیانو با سیم‌های فلزی در داخل جعبه چوبی تولید می‌شود. این چکش‌ها در اثر فشرده شدن کلیدها (کلاویه‌ها) به حرکت در می‌آیند. سیم‌های پیانو به صفحه‌ای موسوم به «صفحهٔ صدا» متصل شده‌اند که نقش تقویت‌کنندهٔ صدای آن‌ها را دارد.
چکش‌های پیانو به واسطهٔ مجموعه‌ای از اهرم‌های ظریف به کلیدهای پیانو متصل می‌شوند. به مجموعهٔ این اهرم‌ها و چکش‌ها عملگر یا Action پیانو گفته می‌شود. وظیفهٔ این مجوعه افزایش شتاب چکش‌ها در برخورد به سیم‌ها، و کنترل عکس‌العمل بازگشتی آن‌ها پس از برخورد به سیم است. معمولاً سر چکش‌ها توسط لایه‌ای از نمد یا الیاف مشابه طبیعی یا مصنوعی پوشانده می‌شود تا کیفیت صدای پیانو را بهبود ببخشد. کیفیت صدای پیانو متأثر از عوامل دیگری نظیر کیفیت صفحهٔ صدا و غیره نیز می‌باشد.

استاد زریون مدرس ساز کلید دار پیانو در آموزشگاه موسیقی تاج بخش هستند. ساز تخصصی دانشگاهی استاد زریون در مقطع کارشناسی پیانو است و تحصیلات آکادمیک خود را نیز در زمینه موسیقی دنبال نموده اند.